Často kladené otázky

Vážně k nim nepotřebuji vložku?


Naše kalhotky plně nahradí vložky, tampony nebo menstruační kalíšek. Hladké modely a model se síťovinou mají silnou savou vrstvu z bambusové viskózy (bambus dokáže pohltit až 4x více vlhkosti než bavlna), proto jsou vhodné i na silnější krvácení. Samozřejme můžete nosit všechny modely i jako doplněk ke kalíšku nebo tamponu.
Nebude vlna kousat? Často mi to vadí u svetrů.


Merino vlna, kterou používáme, je opravdu tak jemná, že nekouše. Vlákno je tenké 16,5 mikrometrů, proto je úplet na omak hebký.
A nebudou zapáchat?


Kalhotky při používání nesmrdí. Vlna na sebe zcela přirozeně váže škodlivé látky, mimo jiné i viry a bakterie, tím zamezuje vzniku zápachu. Bambus má také obdobné vlastnosti. Proto nemusíme do kalhotek přidávat chemické substance, abychom vzniku pachů zamezili.
Mám strach, že budu zapařená..


V našich kalhotkách se nebudete zapařovat. Vlna merino má termoregulační schopnost a zároveň je prodyšná, úplet z bambusové viskózy díky své struktuře také dýchá a opět se vyznačuje termoregulačními vlastnostmi. A nakonec membrána, která chrání kalhotky, je také paropropustná.
Můžu je prát s ostatním prádlem v pračce?


Ano, rozhodně můžete. Předem je lepší kalhotky vypláchnout, pak je vyperete s ostatním prádlem v pračce s tekutým pracím přípravkem, odstřeďování nastavte na maximálně 1000 otáček za minutu. Takto se nepoškodí ani vlna ani membrána.
Jak to, že neprotečou?


Kahotky mají uvnitř všitou nepropustnou membránu, která Vás spolehlivě ochrání. Nemusíte se tedy bát.
Jak si mám vybrat velikost?


Velikostní tabulky naleznete v popisu každého produktu po rozkliknutí položky "VELIKOSTNÍ TABULKA". Pod tabulkami se pak nachází i instrukce, jak se správně změřit.
Jak je to s odstraněním bakterií z kalhotek, když se dají prát jen na 40?


Vlna je proteinové vlákno, které samo o sobě brání rozkladu a množení mikroorganismů. Bambus má obdobné účinky. Z tohoto důvodu jsou oba materiály, které jsme na kalhotky použili, přirozeně antibakteriální. Dodatečná dezinfekce kalhotek není potřeba, ba je dokonce zbytečná.
Bojím se světlých barev...


Vnitřní vložka kalhotek je černá, navíc kalhotky mají nepropustnou membránu, takže se ušpinění nemusíte bát. Pokud by se náhodou krev dostala i na světlé části kalhotek, mýdlem vhodným na vlnu se krev krásně odstraní (lanolínové nebo marseillské mýdlo). Máme to vyzkoušené. Všechny barvy navíc pouští jen minimálně, při praní se také nemusíte bát zabarvení materiálů.
Proč je uvnitř přední a zadní okraj vložky světlý?


Snažíme se, aby naše kalhotky byly co nejméně barvené, proto je savá část kalhotek i membrána v přírodní barvě. Je to šetrné k přírodě i k Vám. Jen vnější části kalhotek jsou barvené, to je zase praktické z hlediska praní a údržby. Proto budou kalhotky vypadat vždy skvěle a kalhotky přitom obsahují méně barviv.
Kolik praní kalhotky vydrží?


Materiály, které jsme zvolili, jsou velmi kvalitní. Pro účely výzkumu byla membrána testována na 30 pracích cyklů bez újmy. Za SaYu tým jsme kalhotky vystavili intenzivnímu a častému praní, krajky i gumičky skvěle drží a neztrácí barvu. Membrána je plně funkční. A vlna je stále měkká a příjemná. Pokud kalhotky budete prát podle pokynů k údržbě a merino vlnu nebudete při vypírání "drbat", budou kalhotky vypadat dlouho jako nové.
Nešustí kalhotky při chůzi?


Membránu jsme nechali vyvinout právě s ohledem na tento aspekt. Proto membrána jako taková vůbec nešustí, ale při styku s ostatními materiály dochází k tření a kalhotky při mnutí maličko šustí. Za SaYu tým jsme kalhotky testovali, šustění je maličko slyšet v tiché místnosti, pokud máte na sobě jen kalhotky. Jakmile si ale obléknete sukni nebo kalhoty, šustění již slyšet není (i vzhledem k tomu, že šustí často i jiné části oblečení, boty, sportovní oblečení).
Jaký přípravek na praní je vhodný?


Kalhotky se dají prát s tekutým přípravkem na prádlo. Nejlepší je eko tekutý přípravek na praní, šetříte tím prádlo i životní prostředí. Na ruční vypírání je vhodná chladná voda, pokud chcete použít mýdlo, je dobré použít mýdlo vhodné na praní vlny, jako je lanolínové nebo marseillské mýdlo. Pokud ho nemáte, použijte šampón. Používání žlučového mýdla nebo jádrového mýdla s jelenem není vhodné, vlna by časem zkřehla.
Jakou velikost vybrat, pokud jsou moje míry na hranici dvou velikostí?


Pokud si nejste jistá výběrem velikosti, neváhejte nám napsat, rádi Vám poradíme. Kalhotky se nesmí zařezávat, ale musí pěkně sedět. Materiály našich kalhotek jsou velmi pružné a kvalitní. Gumičky se praním nevytahávají, spíše se maličko srazí, nošením se opět maličko vytáhnou. Pokud si vybíráte nízký model, je důležitá míra přes boky, pokud model do pasu, zohledňujte míru v pase i přes boky. Vyšší model se dá nosit nízko i vytažený do pasu, jeho pasový šev je širší než u modelu do pasu, důležitá je opět míra přes boky. Takže se přizpůsobí Vašim potřebám, je vhodný pro všechny typy postav.
Posíláte i na Slovensko?


Ano, na Slovensko posíláme a poštovné stojí 199,-
Odkud pochází použitá merino vlna, jak se s ovcemi zachází, jak probíhá výroba úpletu s ohledem na životní prostředí?


Naše vlna pochází z australských ovcí chovaných "Mulesing free". Následně je zpracována v rakouské firmě s certifikací bluesign (www.bluesign.com). U této certifikace se netestuje pouze výsledný produkt, ale zkoumání probíhá od začátku výroby produktu až do jejího konce. V potaz se bere ochrana spotřebitele, znečištění vody a vzduchu, bezpečnost a ochrana zdraví při práci a nejúčinější využití zdrojů. Poté je upletena a barvena v české firmě s oekotex certifikátem třídy II (oděvy přicházející přímo do styku s pokožkou).
Posíláte i do Evropy?


Ano, posíláme po celé Evropě :) Poštovné do zemí Evropy stojí 240 Kč.
Jak dlouho bude trvat dodání balíčku?


Expedujeme do 3 dnů a pak při odeslání uvedeme číslo zásilky pro sledování.
Kde si mohu kalhotky vyzkoušet?


Kalhotky SAYU najdete v těchto prodejnách: Maluna na adrese Tusarova 1384, Praha 7-Holešovice Caresse na adrese Korunní 1030, Vinohrady, Praha 2 Mokoshop na adrese Na Rozcestí 1161/2, Praha 9-Balabenka Brána ke zdraví na adrese Orlí 17, Brno-střed BØ House store v Široká 163, Liberec 1
Jak správně pečovat o kalhotky, aby vydržely co nejdéle v perfektním stavu?


Než začnete kalhotky používat, vyperte je, je to nutné pro aktivaci savosti kalhotek. Doporučujeme v pračce s teplotou 40 °C s odstřeďováním 1000 otáček. Důležité je použití tekutého pracího přípravku, sypký prací prostředek by mohl poškodit membránu. Doporučujeme tekutý ekologický přípravek vhodný na jemné prádlo. Pro ochranu merina perte kalhotky v ochranném sáčku na jemné prádlo. Nepoužívejte aviváž, kalhotky by nebyly savé a mohla by se poškodit membrána. Po použití vypláchněte kalhotky ve studené vodě, případně si můžete pomoci mýdlem vhodným na vlnu (lanolínové, olivové či marseillské), v žádném případě však nedoporučujeme kosmetické mýdlo, žlučové či jádrové mýdlo s jelenem. Kalhotky v krokové části jemně mněte (nedrbejte) a neždímejte, spíše vymačkávejte, takto Vám merino zůstane dlouho hebké a nebude žmolkovat. Poté je vyperte v pračce na 40 °C a nechte je uschnout naruby, nesušte však kalhotky přímo na topení. Kalhotky můžete vyprat i později, jen je nechte po ručním vypláchnutí uschnout naruby. Pak je můžete vyprat s ostatním prádlem, kdy se Vám to bude hodit.

SAYU s.r.o.

IČO: 08320497

DIČ: CZ08320497

kontakt@SAYU.cz

+ 420 773 739 774

Červená Skála 338

Husinec

250 68

Česká republika

Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo zpětnou vazbu, napište nám!
Přihlášení k odběru SAYU novinek!
Stisknutím tlačítka ,,ODEBÍRAT" souhlasíte s Podmínkami ochrany osobních údajů

O NÁS

SAYU je rodinná firma, která byla založena v roce 2019. Rok předtím jsme se věnovali vývoji technologie, navrhování střihů, hledání kvalitních materiálů a výrobců. Na českém trhu dosud chyběl výběr menstruačních kalhotek, který by splňoval naši představu o kvalitě, designu, provedení a funkčnosti. Stále pracujeme na nových modelech a na zdokonalení naší technologie. Vaše podněty a zpětná vazba nás stále posouvají dál.

Jana, Majda a Pavel

DESIGN: MAX MOHL

  |  

FOTOGRAFIE: MONIKA HÁNOVÁ