Vyhledat
  • sayu-menstruace

Příběh menstruačních kalhotek SAYU

Aktualizace: 13. říj 2020Začátek příběhu

Sayu je česká rodinná firma, a to v pravém smyslu slova. U jejího zrodu stáli sourozenci Jana a Pavel, kteří do týmu přibrali ještě Majdu, přítelkyni Janina syna. Společně pak začali budovat firmu na zelené louce, od samého základu. 


Byl jednou jeden nápad

Jak už to bývá, prapůvodním impulsem k vytvoření vlastní značky menstruačních kalhotek byla takzvaná “díra na trhu”. Když se Jana před dvěma lety sháněla po menstruačních kalhotkách, nenašla žádné, které by dostatečně hezké, kvalitní, příjemné a k tomu ještě dostupné u nás v Česku. Tehdy ji napadlo, že jediným řešením bude vyrobit kalhotky vlastní. 


Dlouhá cesta před námi

Od nápadu k realizaci samozřejmě vedla ještě dlouhá cesta. Museli jsme navrhnout dobře padnoucí střihy, prozkoumat dostupné materiály, vybrat ty nejlepší a pak sehnat spolehlivé dodavatele. V další fázi probíhal výzkum odborníkem na nanotechnologie, následovalo testování na Liberecké univerzitě. Voilà! Vznikla jedinečná funkční membrána SAYUtech, díky které jsou naše kalhotky tak komfortní a spolehlivé.


Menstruace bez plastu

A když byl hotový produkt konečně na světě, čekal nás ještě jeden nelehký úkol – přesvědčit české ženy, že menstruační kalhotky mohou jako hygienická potřeba zcela zastoupit vložky a tampóny.  

Dnes, více než po roce tvrdé práce, snad můžeme říct, že se nám to daří. Z ohlasů našich zákaznic vidíme, že jsou zprvu příjemně překvapené a potom velmi spokojené. Všímáme si, že se k nám opakovaně vracejí a také doporučují naše kalhotky dál svým kamarádkám, příbuzným a kolegyním. Máme z toho obrovskou radost. A těší nás i fakt, že postupně roste obecné povědomí o menstruačních kalhotkách, které jsou jednak elegantní, pohodlné a funkční a jednak nesmírně ohleduplné k naší planetě, přehlcené plasty a chemikáliemi. Díky našim kalhotkám totiž během “svých dnů” nemusíte vyprodukovat ani gram odpadu.

610 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

SAYU s.r.o.

IČO: 08320497

DIČ: CZ08320497

kontakt@SAYU.cz

+ 420 773 739 774

Červená Skála 338

Husinec

250 68

Česká republika

Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo zpětnou vazbu, napište nám!
Přihlášení k odběru SAYU novinek!
Stisknutím tlačítka ,,ODEBÍRAT" souhlasíte s Podmínkami ochrany osobních údajů

O NÁS

SAYU je rodinná firma, která byla založena v roce 2019. Rok předtím jsme se věnovali vývoji technologie, navrhování střihů, hledání kvalitních materiálů a výrobců. Na českém trhu dosud chyběl výběr menstruačních kalhotek, který by splňoval naši představu o kvalitě, designu, provedení a funkčnosti. Stále pracujeme na nových modelech a na zdokonalení naší technologie. Vaše podněty a zpětná vazba nás stále posouvají dál.

Jana, Majda a Pavel

DESIGN: MAX MOHL

  |  

FOTOGRAFIE: MONIKA HÁNOVÁ